LEKCJE MUZEALNE

Dzieci i dorośli14 zł/osoba

Zajęcia skierowane są do grup zorganizowanych przedszkolnych, szkolnych i innych. Trwają 45-60 minut. Górna granica wieku uczestników jest bez ograniczeń. Od maja do września zajęcia odbywają się we wnętrzach chat na terenie rezerwatu, od października do kwietnia w ogrzewanych pomieszczeniach muzealnych. Udział w lekcji muzealnej wymaga wcześniejszej rezerwacji → Formularz rezerwacji lub e-mail: rezerwacja@biskupin.pl  minimum 7 dni przed planowanym terminem  Regulamin rezerwacji i korzystania z usług MAB.

Kontakt:
pn-pt, godz. 09.00-16.00
tel. [52] 30 250 55, e-mail: rezerwacja@biskupin.pl

Szklane historie – warsztaty wyrobu paciorków

Szklane historie – warsztaty wyrobu paciorków

(wiek: od 4 roku życia, grupa: maksymalnie około 40 uczestników)

Na zajęciach dowiecie się, w jaki sposób powstawały w pradziejach szklane paciorki i skąd przywędrowały one na teren dzisiejszych ziem polskich i samego Biskupina. Technika wytopu szkła jest niebezpieczna i trudna, dlatego uczestnicy lepią na wzór autentycznych zabytków paciorki z kawałków kolorowej modeliny i mozaikowych oczek. Własnoręcznie wykonany naszyjnik staje się pamiątką z zajęć.

Zostań mieszkańcem pradziejowej osady – o życiu codziennym w epoce brązu

Zostań mieszkańcem pradziejowej osady – o życiu codziennym w epoce brązu

(wiek: od 6 roku życia, grupa: maksymalnie około 30 uczestników)

Podczas lekcji dowiecie się, w jaki sposób mieszkańcy pradziejowej osady na terenie dzisiejszego Biskupina zdobywali żywność. Lekcja prowadzona jest w zrekonstruowanej chacie, w której znajdują się wierne kopie zabytków, służące jako materiał edukacyjny. Dodatkowo uczestnicy mielą ziarno na autentycznym kamiennym żarnie, z roztartych ziaren lepią ciasto i pieką podpłomyki. Smacznego!

Od skorupki do naczynia – o tajnikach pracy archeologa

Od skorupki do naczynia – o tajnikach pracy archeologa

(wiek: od 7 roku życia, grupa: maksymalnie około 40 uczestników)

Czym jest stanowisko archeologiczne i dlaczego tak ważne jest, żeby je chronić? Skąd archeolodzy wiedzą, w którym miejscu prowadzić badania wykopaliskowe? Na czym polega ich praca? Dlaczego w naszych magazynach jest tak wiele fragmentów ceramiki i w jaki sposób możemy je badać? Na te i wiele innych pytań uzyskacie odpowiedź na zajęciach, podczas których na chwilę staniecie się archeologami.

Garnek na wynos? – warsztaty lepienia naczyń z gliny

Garnek na wynos? – warsztaty lepienia naczyń z gliny

(wiek: od 6 roku życia, grupa: maksymalnie około 40 uczestników)

Kiedy i w jaki sposób powstawały pierwsze formy gliniane? Jakimi metodami mieszkanki osiedla biskupińskiego lepiły, ozdabiały i wypalały naczynia? I dlaczego zajmowały się tym kobiety? Zajęcia wprowadzą Was w tajniki wiedzy o ceramice pradziejowej, a zdobyta wiedza i możliwość obejrzenia replik pradziejowych naczyń pozwoli Wam wykonać własnoręcznie pamiątkę z gliny.

Bez gwoździa i śruby? – o tym, jak zbudowano osadę obronną

Bez gwoździa i śruby? – o tym, jak zbudowano osadę obronną

(wiek: od 7 roku życia, grupa: maksymalnie około 30 uczestników)

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak i dlaczego na terenie dzisiejszego Biskupina, w epoce brązu powstała tak zaskakująca i wyjątkowa osada obronna, musicie uczestniczyć w tych zajęciach. Tutaj poznacie nie tylko pradziejowe techniki budowlane, narzędzia do obróbki drewna i gatunki drzew, użyte do budowy osady, ale będziecie mogli sami zbudować model łużyckiej chaty oraz fragment wału obronnego.

Zarezerwuj lekcję!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Archeologiczne w Biskupinie w celu realizacji rezerwacji (wymagane)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Archeologiczne w Biskupinie w celu informowania o ofercie Muzeum

logo1 logo3 Portal jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego