fbpx

Już pojutrze hucznie powitamy nowy sezon turystyczny! Archeologiczna wiosna potrwa w naszym muzeum od soboty 28 kwietnia do niedzieli 6 maja.

Rekonstrukcje dawnych osad.
Podczas trwania biskupińskiej majówki zrekonstruowane osady tętnić będą życiem, o którym opowiedzą ubrani w stroje z różnych epok dawni mieszkańcy. Liczni rzemieślnicy, w tym garncarz, snycerz i złotnik, zaprezentują swoje wyroby. Zobaczycie, jak dawniej wyglądały, powstawały oraz w jaki sposób użytkowano przedmioty codziennego użytku. Będziecie mogli wziąć udział w warsztatach i własnoręcznie, wzorując się na znaleziskach archeologicznych, wykonać naczynie z gliny czy biżuterię z druciku. Zaprezentują się dla Was wojownicy, którzy nie tylko pokażą, jak walczono za czasów pierwszych, historycznych władców Polski, ale również opowiedzą o swoim uzbrojeniu.

Nie tylko zwiedzanie.
Warto zabrać koce i kosze z jedzeniem. Na tych, którzy lubią piknikować, czekać będzie ruszt wiszący nad ogniskiem! Po odpoczynku proponujemy wybrać się w relaksujący rejs statkiem. Pływać będzie nie tylko spacerowy statek „Diabeł Wenecki”, ale także, od pierwszego maja, rekonstrukcja wikińskiej łodzi o nazwie „Freya”.

28 kwietnia o godzinie 13:00 w pawilonie muzealnym odbędzie się wernisaż wystawy „Uratowane skarby podziemnego Lwowa”.

 Rodzinna gra terenowa.
Przygotowaliśmy także nie lada gratkę dla rodzin! Jeżeli chcecie pogłębić swoją wiedzę o codziennym życiu przed wiekami doskonale się przy tym bawiąc, rodzinna gra terenowa będzie dla Was idealną propozycją! Wystarczy pobrać z naszej strony (kliknij tutaj aby pobrać) kartę gry, wydrukować ją i zabrać  na wycieczkę do naszego Muzeum podczas trwania Archeologicznej Wiosny. Po wykonaniu każdego z zadań wymienionych na karcie gry uczestnik otrzyma pieczątkę.  Wszystkie uzbierane znaczki należy pokazać w ostatnim punkcie gry, u wczesnośredniowiecznego barda – pamiątkowy dyplom czeka na najwytrwalszych graczy!

Ceny biletów:
Normalny – 12 zł
Ulgowy* – 8 zł
Opiekunowie grup (1 na 15 podopiecznych) – wstęp wolny
Dzieci do lat 7 – wstęp wolny

Karta Dużej rodziny:
Normalny – 8 zł
Ulgowy – 4 zł
*młodzież szkolna, studenci, emeryci, renciści, pracownicy instytucji kultury, osoby niepełnosprawne z opiekunami

Przewodnik: 
w języku polskim 80 zł
w języku angielskim/ niemieckim 150 zł

Kontakt: kasa@biskupin.pl, tel. (52) 30 25 055

logo1 logo3 Portal jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Scroll Up
Skip to content