fbpx

W środę, 14 września, rozpoczął się XXVII Festyn Archeologiczny, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Matka Natura”. Wydarzenie potrwa aż do niedzieli, 18 września 2022 r.

Wszystkie punkty programu skupiaja sie wokół tytułowej Matki Natury. Zwiedzający mają okazję dowiedzieć się jak w przeszłości ludzie postrzegali Matkę Naturę, a także w jaki sposób korzystali z jej dobrodziejstw wykorzystując różne dostępne surowce. Nie zabraknie też symboliki widocznej w religiach i sztuce kultur pradziejowych i późniejszych. Opowiemy o wierzeniach związanych z siłami natury, ich różnych wcieleniach i obliczach oraz związanych z nimi rytuałach.
Na zwiedzających czekają liczne pokazy, walki wojowników, pokazy musztry legionu rzymskiego, pogadanki, warsztaty, spotkania ze zwierzętami… Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą festynową {TUTAJ] oraz z poniższą fotogalerią.
Zapraszamy!

logo1 logo3 Portal jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Scroll Up
Skip to content